2106514734
fcholargos@gmail.com

Junior στο Soccerlink: Οι 8 νίκες στα 8 παιχνίδια είναι γεγονός!!!

2013-12-15 01:18

Αλλο ένα παιχνίδι που η ομάδα των "Junior" του Ο.Φ. Χολαργού κατάφερε να φύγει νικήτρια από το γήπεδο. Η ομάδα της Μεταμόρφωσης μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο να σπάσει το νικηφόρο σερί του προπονητή των Χολαργιωτών Γ. Φελλά. Κατοχή μπάλας υπέρ της σε όλο το πρώτο ημίχρονο, το οποίο όμως δεν μπόρεσε να μετατραπεί σε καμία ευκαιρία μια και όλη η αμυντική λειτουργία της ομάδας του Χολαργού λειτούργησε άψογα. Μπαίνοντας στο δεύτερο ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε. Κυκλοφόρισε καλύτερα η μπάλα και δημιουργήθηκαν ευκαιρίες υπέρ του Ο.Φ. Χολαργού. Σε μια από αυτές αφού αποκρούστηκαν 2 απανωτά σουτ βρέθηκε ο Π. Μπίνας και έκανε το 1-0. Το 2-0 δεν άργησε να έρθει. Πλέον οι αντίπαλοι άρχισαν να καταρρέουν και έτσι ο Βελισσάριος έκανε το 2-0 με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ. Και δεν μπορούσε βέβαια να λείψει το εντυπωσιακό γκολ του Α. Ελ Ανσάρι που "αδειάζοντας" 2 παίκτες κεραυνοβόλησε έξω από την περιοχή γράφοντας το 3-0. Το 8 στα 8 είναι γεγονός!!!