2106514734
fcholargos@gmail.com

Aδικη ισοπαλία για το Παιδικό Β' με τον Ερυθρό Αστέρα Αθηνών στο Soccerlink...

2013-12-15 21:18

Η ομάδα του Ο.Φ. Χολαργού ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα παίζοντας καλό ποδόσφαιρο αλλά σε μία φάση μετά από κάποιες κόντρες βρέθηκε ένας παίκτης της αντίπαλης ομάδας μόνος του με τον τερματοφύλακα και έκανε το 1-0. Οι Χολαργιώτες όμως συνέχισαν με την ίδια αποφασιστικότητα και κατάφεραν να πετύχουν δύο ωραία γκολ "γυρίζοντας" το παιχνίδι στο 1ο ημίχρονο (1-2).

Στο 2ο ημίχρονο ο Χολαργός μπήκε πολύ δυνατά και αποφασιστικά. Ομως ύστερα από μία άδικη αποβολή με 2η κίτρινα κάρτα του Ε. Χρυσικού σε ανύπαρκτο φάουλ η ομάδα αναγκάστηκε να γυρίσει στην άμυνα. Στη συνέχεια σε εκτέλεση φάουλ του Ερυθρού Αστέρα η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι της εστίας των Χολαργιωτών και στην επαναφορά της από εμφανή θέση οφσάιτ έγινε το 2-2. Αν και με 10 παίκτες ο Χολαργός, προσπάθησε αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ. Να σημειωθεί ότι η ομάδα του Ο.Φ. Χολαργού και πάλι αγωνίστηκε με αμυντικό παίκτη στη θέση του βασικού της τερματοφύλακα.

Τα γκολ για τον Χολαργό σημείωσαν οι Κλ. Ντελιλάι και Στ. Αργυρόπουλος.