2106514734
fcholargos@gmail.com

Χολαργός από τα παλιά... 4-0 το Καματερό!!!

2013-11-30 18:31

Χολαργός από τα παλιά σήμερα στο γήπεδο "Μ. Μαρσώ"!!! Η ομάδα μας παρά την απουσία των Χάλου Κ., Σπυρόπουλου Ν., Βλασερού Μ., Ξάνθου Π., και Ξηντάρα Μ. (τραυματίστηκε σοβαρά στο πρώτο λεπτό) ξεκίνησε το παιχνίδι πολιορκώντας τον αντίπαλο και προηγήθηκε νωρίς 2-0 (αυτογκόλ το 1ο, Θεοφάνους Στ. το 2ο). Ετσι έκλεισε το 1ο ημίχρονο. Ξεκινώντας το 2ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν ποιότητα και δύναμη και συνέχισαν με αυτό τον ρυθμό μέχρι το τέλος πετυχαίνοντας άλλα δύο γκολ με τον Θύμιο Δ. και τον Λαγό Γ. Πραγματικά, η σημερινή ομάδα είχε στοιχεία πολύ καλής ομάδας και έφτασε εύκολα στη νίκη. Παρ' όλ' αυτά η κακοδαιμονία που συντρέχει τον τελευταίο μήνα τον Ο.Φ. Χολαργού χτύπησε και την πόρτα της Αντρικής Ομάδας με τον σοβαρό τραυματισμό του Μίλτου Ξηντάρα. Περαστικά Μίλτο!!! Να επανέλθεις σιδερένιος!!!

Χολαργός: Νικολάου Δ., Ψάλλας Κ., Λυράς Σ., Τζανετής Στ., Στεργιάκος Σπ., Ρίζος Στ. (Μαλτέζος Ν.), Θύμιος Δ., Τζέλης Β., Ξηντάρας Μ. (Λαγός Γ.), Σγαντζός Μ. (Ζώης Ν.), Θεοφάνους Στ. Την 18άδα συμπλήρωσαν οι Ξανθος Π., Σταμπουλής Μ., Κονταξής Μ., Ξανθος Δ.