2106514734
fcholargos@gmail.com

Συναρπαστικός αγώνας των Junior στο Soccerlink...

2013-11-18 02:15

Eνας συναρπαστικός αγώνας διεξήχθη την Κυριακή 17/11 στην κατηγορία των Junior. To ντέρμπι κορυφής στο Soccerlink μεταξύ Ο.Φ. Χολαργού και Κάτω Πατήσια. Οι δύο αήττητες ομάδες, μέχρι τώρα, βρέθηκαν αντιμέτωπες και πρόσφεραν θέαμα και ευχαρίστηση στους φίλαθλους. Το παιχνίδι ξεκίνησε με δυνατές μονομαχίες στο κέντρο. Χάθηκαν πολλές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Σε μια από αυτές τα Πατήσια κατάφεραν να προηγηθούν. Η ομάδα του Ο.Φ. Χολαργού αντέδρασε και με συνεχόμενη πίεση κατάφερε να ισοφαρίσει πριν από τη λήξη του 1ου ημιχρόνου με γκολ του Σούλκου Λ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Χολαργού μπήκαν αποφασισμένοι και δεν επέτρεψαν στην αντίπαλο ομάδα να αναπτυχθεί. Η συνεχόμενη κατοχή της μπάλας και της καλής ανάπτυξης των Χολαργιωτών απέφερε δικαιωματικά το 2-1 με γκολ του Μπίνα Π. Ο Ο.Φ. Χολαργού κατάφερε να κρατήσει το σκορ μέχρι το τέλος χωρίς να κινδυνέψει. Πλέον φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας με 5 νίκες σε 5 παιχνίδια. Ποια ομάδα από εδώ και στο εξής μπορεί να ανατρέψει αυτή την επέλαση;