2106514734
fcholargos@gmail.com

Νίκη γλυκιά σαν μέλι... στο Παιδικό της ΕΠΣΑ... 5-0!!!

2014-01-11 21:03

Νικηφόρα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στην έναρξη του Β' γύρου πρωταθλήματος ΕΠΣΑ η ομάδα των Παίδων κερδίζοντας 5-0 τα Μελίσσια.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού ο Χολαργός πήρε τα ηνία του αγώνα, έκλεισε τον αντίπαλο στην άμυνά του κάνοντας πολλές ευκαιρίες για γκολ. Με τη συνεχόμενη πίεση τελικά οι Χολαργιώτες κατάφεραν να πετύχουν 2 γκολ με κοντινά πλασέ των Σ. Ακάσογλου και Γ. Πασουμίδη κλείνοντας έτσι το 1ο ημίχρονο.

Στο 2ο ημίχρονο ο Χολαργός μπήκε πιο δυνατά και παίζοντας ωραίο και γρήγορο ποδόσφαιρο κατάφερε να πετύχει άλλα 3 γκολ με τους Γ. Πασουμίδη (ωραία ατομική ενέργεια και σουτ), ένα αυτογκόλ και Ν. Μπίλλιο ("κλέψιμο" της μπάλας και άψογο πλασέ).  Η ομάδα των Χολαργιωτών θα μπορούσε να πετύχει και άλλα τέρματα αν ήταν πιο εύστοχη στις τελικές προσπάθειές της.

Να σημειωθεί ότι ο προπονητής της ομάδας Π. Καγκαράκης έδωσε αρκετό χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες.