2106514734
fcholargos@gmail.com

Μοιραία ισοφάριση στον αγώνα του Παιδικού ΕΠΣΑ...!!!

2013-11-23 13:59

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες του Ο.Φ. Χολαργού μπήκαν καλύτερα, πίεσαν και έχασαν ευκαιρίες να προηγηθούν. Μετά από ανατροπή του Σ. Ακάσογλου στη μικρή περιοχή του Απόλλωνα Χαλανδρίου, από τον τερματοφύλακά του και την αποβολή αυτού, ο Γ. Πασουμίδης με εκτέλεση πέναλτι έκανε το σκορ 1-0. Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν και οι φιλοξενούμενοι, αν και με ένα παίκτη λιγότερο, έδειξαν μεγαλύτερη διάθεση και μπήκαν πιο ψυχωμένα από τους Χολαργιώτες που είχαν επαναπαυθεί στο γκολ! Μοιραία αλλά δίκαια ήρθε το γκολ της ισοφάρισης (1-1) που έδωσε τον βαθμό στα παιδιά του Απόλλωνα. Δεν πειράζει Παίδες... Στα επόμενα παιχνίδια μπορείτε να δείξετε την αξία σας!!!

Από τα highlights του αγώνα άξιο προσοχής η ανάρτηση πανό, πριν από την έναρξη του αγώνα, από τους πρώην και νυν συμπαίκτες του Πέτρου Λάμπρου, που τραυματίστηκε σε προηγούμενο ματς, με ευχές και περαστικά για την υγεία του.