2106514734
fcholargos@gmail.com

...και οι νίκες συνεχίζονται για τους Αντρες του Χολαργού...!!!!

2013-12-22 23:37

Αλλο ένα τρίποντο που μας φέρνει πλέον σε θέση βολής από την πρώτη θέση (κάτι που είναι έφικτο βάση προγράμματος)!!! Στη φιλόξενη έδρα του γειτονικού Απόλλωνα ο Χολαργός έδειξε ανώτερος το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα και προηγήθηκε νωρίς με πέναλτι του Σγαντζού (0-1). Στη συνέχεια έχασε κάποιες ευκαιρίες να διπλασιάσει τα γκολ και με αυτό το σκορ έληξε το πρώτο ημίχρονο. Ξεκινώντας το δεύτερο ημίχρονο ο Χολαργός ήταν πάλι πρωταγωνιστής χάνοντας κάποιες ευκαιρίες ξανά και ενώ ο διαιτητής αρνήθηκε καθαρό πέναλτι σε ανατροπή του Σγαντζού ο Απόλλων άρχισε να ανεβαίνει και αφού έχασε κι αυτός δύο-τρεις καλές ευκαιρίες για γκολ ήρθε το δεύτερο γκολ από πλευράς Χολαργιωτών πάλι με τον Μάκη Σγαντζό και έβαλε τέλος στις όποιες φιλότιμες προσπάθειες των γηπεδούχων για κάτι καλό. Αξίζει να αναφέρουμε τη μαζική παρουσία πολλών φίλων του Ο.Φ. Χολαργού που συμπαραστάθηκαν στην ομάδα καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Επίσης να ευχαριστήσουμε το Δ.Σ. του Απόλλων Χαλανδρίου για την άψογη φιλοξενεία που παρείχαν σε παίκτες, φίλους και παράγοντες της ομάδας μας. Ελπίζουμε να ανταποδώσουμε στο δεύτερο γύρο.

Χολαργός: Νικολάου, Λυράς, Χάλος, Τζανετής, Στεργιάκος, Ρίζος (Ζώης), Θύμιος (Σπυρόπουλος), Τζέλης, Λαγός, Σγαντζός, Θεοφάνους (Σταμπουλής). Στην αποστολή ήταν επίσης οι: Ξανθος Πασχ., Ξάνθος Δ., Ψάλλας, Κονταξής.