2106514734
fcholargos@gmail.com

Ηττα του Παιδικού Β από τον Ποσειδώνα Ηρακλείου...

2013-11-24 14:15

Η ομάδα του Ο.Φ. Χολαργού ξεκίνησε τον αγώνα χωρίς να έχει στη σύνθεσή της κανέναν από τους δύο βασικούς τερματοφύλακές της. Αναγκαστικά, η θέση αυτή καλύφτηκε από αμυντικό παίκτη με αποτέλεσμα να αποδυναμωθεί η λειτουργία της ομάδας στην αρχή του παιχνιδιού. Ο Ποσειδώνας Ηρακλείου χωρίς να παίζει ιδιαίτερα καλό ποδόσφαιρο, κέρδιζε τις μονομαχίες στον χώρο του κέντρου και με μακρινές μεταβιβάσεις έφερνε την μπάλα στην περιοχή του Χολαργού. Με αυτόν τον τρόπο κατάφερε να πετύχει δύο γκολ στα πρώτα μόλις 10 λεπτά του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Χολαργιωτών ξεκίνησε δυνατά έχοντας στη σύνθεσή της πλέον τον βασικό της τερματοφύλακα και δημιούργησε πολλές φάσεις για γκολ. Η πιο καλή στιγμή της ομάδας να μειώσει το σκορ ήταν όταν οι παίκτες της στην ίδια φάση έστειλαν την μπάλα δύο φορές στο δοκάρι του Ποσειδώνα. Και ενώ όλα έδειχναν ότι ο Χολαργός θα καταφέρει να μειώσει το σκορ, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ των Ηρακλειωτών και μία φάση διαρκείας στη μικρή περιοχή η μπάλα μπήκε στα δίχτυα από κοντινό σουτ γράφοντας το 3-0. Οι παίκτες του Ο.Φ. Χολαργού δεν τα παράτησαν και αγωνίστηκαν μέχρι τέλους για να πετύχουν ένα γκολ αλλά παρ' όλ' αυτά δεν τα κατάφεραν. Η δυνατή νεροποντή στα τελευταία λεπτά του αγώνα δυσκόλεψε τις κινήσεις των παικτών και των δύο ομάδων, με αποτέλεσμα ο πολύ καλός διαιτητής να σφυρίξει τη λήξη της αναμέτρησης λίγο νωρίτερα.