fcholargos@gmail.com

Εβγαλαν φτερά και πέταξαν οι... Junior του Φελλά!!!

2014-01-12 15:24

Από το "Κρυφό Μάτι"

Αλλος ένας καταπληκτικός αγώνας έλαβε μέρος στην κατηγορία των Junior στην 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος Soccerlink, EY AΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ το Σάββατο 11/1. Η ομάδα του Ερμή Ηρακλείου απείλησε να σταματήσει το νικηφόρο σερί του Ο.Φ. Χολαργού, όμως οι Χολαργιώτες είχαν τον τελευταίο λόγο και κατάφεραν και πάλι να φύγουν νικητές από το γήπεδο.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με άγχος και από τις δύο ομάδες. Παιχνίδι κέντρου και από τις δύο πλευρές με ελάχιστες ευκαιρίες.

Στο 2ο ημίχρονο και ενώ ο Ο.Φ. Χολαργού έδειχνε περισσότερο ζήλο για τη νίκη, από ένα φάουλ προηγήθηκε ο Ερμής. Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα του Χολαργού μονοπώλησε με συνεχή πίεση και ψηλό πρέσινγκ έδειχνε αποφασισμένος να μην φύγει ηττημένος από το γήπεδο. Σε ένα κατέβασμα της μπάλας ο Φ. Πολυμένος κέρδισε πέναλτι που το εκτέλεσε ο ίδιος και έκανε το 1-1.

Μέσα σε τρία λεπτά έγινε και το 2-1 από μια ασίστ του Φ. Πολυμένου στον Λ. Μαστροθεόδωρο, ο οποίος σκόραρε με ωραίο σουτ.

Είναι πλέον φανερό ότι η προσπάθεια για το απόλυτο των βαθμών της ομάδας του Γ. Φελλά θα συνεχιστεί μέχρι το τέλος.