2106514734
fcholargos@gmail.com

Αήττητο για 6η συνεχόμενη φορά το τμήμα Junior στο πρωτάθλημα Soccerlink...

2013-12-01 15:25

Αλλο ένα καταπληκτικό αλλά και αγχωτικό παιχνίδι έγινε σήμερα στο "Νταμάρι" μεταξύ του Ο.Φ. Χολαργού και του Κένταυρου Βριλησσίων. To "απόλυτο" των νικών συνεχίστηκε για την ομάδα του Χολαργού. Νίκησε με 1-0 σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι, το οποίο ξεκίνησε με αρκετές μονομαχίες στο πρώτο 10λεπτο. Οι Χολαργιώτες υπερείχαν και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες αλλά δεν μπόρεσαν να τις μετατρέψουν σε γκολ. Στη συνέχεια η κατοχή της μπάλας πέρασε στην ομάδα των Βριλησσίων. Η άμυνα του Ο.Φ. Χολαργού στάθηκε στο ύψος της και δεν επέτρεψε στους αντίπαλους να καταφέρουν κάτι. Ετσι οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια χωρίς να έχει σημειωθεί γκολ. Στο δεύτερο μισό του αγώνα ο Κένταυρος είχε την κατοχή αλλά ο κίνδυνος ήρθε από τον Χολαργό αφού στο 12ο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου μια κάθετη μπαλιά στον άξονα από τον Πολυμένο Φ. προς τον Ελ Ανσάρι Αντίπ τον έφερε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα των Βριλησσίων. Ο Ελ Ανσάρι Α. πλάσαρε σωστά και έγραψε το 1-0 για την ομάδα των Χολαργιωτών. Στα υπόλοιπα λεπτά, αν και πιέστηκε η ομάδα του Ο.Φ. Χολαργού δεν κινδύνεψε ουσιαστικά. Ετσι η νίκη ήρθε αναπόφευκτα. Πλέον φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας με 6 νίκες σε 6 παιχνίδια!!!